Україна разом із усією світовою спільнотою вшановує пам’ять жертв Голокосту – мільйонів єврейських жінок, чоловіків і дітей, які загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни.
Голокост – це наймасштабніший і найжорстокіший геноцид двадцятого століття – результат політики нацистів, спрямованої на так звану “чистоту раси”.
Голокост призвів до знищення третини єврейського населення всієї планети. Із шести мільйонів європейських євреїв, знищених нацистами та їх поплічниками у ході «остаточного вирішення єврейського питання», близько 1,5 мільйона були українськими євреями.
Символом Голокосту в Україні став розстріл близько ста тисяч людей, більшість із яких були євреями, у Бабиному Яру (м. Київ). Загальна кількість загиблих українських євреїв можна оцінити в 1,8 млн.. У цілому Україна втратила близько 70% довоєнного єврейського населення.
Для вшанування та збереження пам’яті про цю страшну трагедію, Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, в якій йдеться:
«Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість».