Голова правління ГО ЖЦ “НАДІЯ” – лауреат нагороди “СВІДОК ІСТОРІЇ”

220
Переможці конкурсу «Свідок Історії»

З радістю повідомляємо, що Надія Слєсарєва-Вікторовська – голова правління ГО Жіночий центр „Надія”, удостоєна почесного звання „СВІДОК ІСТОРІЇ” від Інституту Національної Пам’яті Польщі.

Вручення нагороди відбулося 10 листопада 2016 р. в Королівському палаці Лазєнки у Варшаві. Цю відзнаку вперше отримали 8 осіб з-за кордону, які мають заслуги в справі збереження польської історичної пам’яті.

Троє цьогорічних переможців конкурсу “Свідок Історії”, організованого ІНП Польщі, походять з України. Серед них – голова правління ГО ЖЦ „Надія”, науковець і громадська діячка Надія Слєсарєва-Вікторовська, чиє дитинство було позначене як сталінськими, так і гітлерівськими репресіями.

Пані Надія – наочний свідок злочинів обох тоталітарних режимів – провела гігантську роботу, зібравши спомини членів Української спілки в’язнів – жертв нацизму про пережите в гітлерівській неволі та в добу радянського тоталітаризму. Вона стала редактором-упорядником серії книжок спогадів „Пам’ять заради майбутнього”, опублікованих УСВЖН.

Почесну нагороду „Свідок історії” отримали також: Андрій Амонс – колишній військовий прокурор, дослідник історії сталінських репресій, та Юрій Вуйціцький – молодий науковець і журналіст, який відроджує історію поляків на Вінниччині й чимало робить для розвитку добросусідських польсько-українських взаємин.
Найщиріші побажання здоров’я та успіхів усім лауреатам!