28 жовтня – День вигнання нацистських окупантів із України

244

Дорогі фронтовики ветерани Другої Світової війни, трудівники тилу!

В цей день ми низько вклоняємося і висловлюємо слова глибокої вдячності всім Вам – ветеранам, учасникам Другої світової війни. Всим тим, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога і складаємо глибоку шану солдатським вдовам, дітям війни, які допомагали піднімати Україну з руїн, згадуємо всіх, чиє життя забрала війна.

Сьогодні на нашій землі знову війна. Знову гинуть солдати, гинуть мирні люди, знищуються міста і села, відбирається у дітей майбутнє.
Ваші мужність і відвага, героїзм та нескореність духу є зразком для нинішнього покоління захисників, які відстоюють свободу, незалежність та суверенітет України.

Міцного Вам здоров’я, довголіття, родинного тепла і найголовніше – мирного неба над головою!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Звернення Президента до Українського народу з нагоди 73-ї річниці вигнання нацистів з України

28 жовтня 2017 року – 10:00

Дорогі співвітчизники!

Сьогодні ми відзначаємо особливо пам’ятну подію — 28 жовтня 1944 року в результаті успішної Карпатської наступальної операції Україна була остаточно звільнена від нацистських окупантів.

Протягом довгих 1225 днів та ночей наші міста і села, наші землі були головною ареною смертельних битв, під час яких розгромлено десятки добірних з’єднань вермахту та армій сателітів Третього Рейху. Кожен клаптик багатостраждальної української землі рясно политий кров’ю її оборонців та визволителів.
Ми по праву пишаємося ратним подвигом солдатів і офіцерів — вихідців з України, які воювали з ворогом у складі армій країн Антигітлерівської коаліції, а також партизанів і підпільників, учасників національно-визвольного руху та Руху Опору у багатьох європейських країнах. Внесок українського народу у загальну перемогу — вагомий, беззаперечний і священний.

За мирне небо було сплачено надзвичайно високу і страшну ціну — близько 9 мільйонів життів наших співвітчизників.

Вічна і світла пам’ять загиблим.

У цей хвилюючий день, вшановуючи звитяжців, з особливою гостротою усвідомлюємо силу великої любові до рідного краю, що робить нас нездоланними.
Низько вклоняюся перед героями-визволителями та нинішніми захисниками України — гідними спадкоємцями слави української зброї та щиро дякую за звершені подвиги.

Честь вам і слава!

Слава Україні!

Петро ПОРОШЕНКО