СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ ЛЮДМИЛИ КОЧЕРЖИНОЇ

13

Болісна звістка надійшла до нас з міста Дніпро: 24.03.2021 перестало битися серце Людмили Кочержиної – мудрої, чуйної і водночас принципової людини, справжньої патріотки України, яка впродовж багатьох років очолювала Дніпропетровське обласне відділення УСВЖН.

Тісні узи дружби та спільної діяльності на користь людей, що постраждали від ІІІ Рейху, пов’язували Людмилу Веніамінівну Кочержину з головою нашої організації – Надією Іванівною Слєсарєвою.

Обидві вбачали свою місію в донесенні до молоді правди історії про тяжкі випробування, через які пройшли представники їхнього покоління в ХХ столітті. А це Голодомор, сталінські репресії, жахи Другої світової війни, стигматизація примусових робітників ІІІ Рейху в повоєнному СРСР.

З цією метою пані Надія Слєсарєва зібрала і упорядкувала 6 книг спогадів колишніх малолітніх в’язнів нацизму, а пані Людмила Кочержина у співпраці з документальним «Театром спогадів» зі школи № 122 в місті Дніпрі здійснила цілий ряд цікавих проектів, результатом яких стали документальні вистави шкільного театру, створені на основі споминів свідків історії.

Виховний ефект від таких постановок як для самих юних акторів, так і для їхніх глядачів, важко переоцінити – адже на їхніх очах новітня історія України ставала живою, персоніфікованою, зрозумілою і близькою кожній українській родині, пробуджувала інтерес до дослідження власних коренів та сімейної історії. Півтора роки тому, незадовго до початку пандемії, члени нашої організації були запрошені до міста Дніпро на захід з промовистою назвою «Ніколи знову!».

Під час нього були показані два документальні спектаклі, один з яких був побудований на свідченнях голови нашої організації – пані Надії Слєсарєвої, а другий – на матеріалах творчості кримськотатарської поетеси Лілі Буджурової.

Обидва викликали глибокий відгук в душах присутніх у залі дітей і дорослих. А сценічному дійству передував хвилюючий виступ пані Людмили Кочержиної, який ми пропонуємо переглянути на згадку про цю чудову Людину.

Світла їй пам’ять!

Правління ГО ЖЦ «Надія»