В рамках відзначення Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів, дарницька громада віддала шану захисникам Дарницького району героям-воїнам Радянської Армії і Війська Польського (меморіал на території Дарницького кладовища), загиблим у роки Другої світової війни біля Дарницького залізничного вузла.
Не віриться, що на цьому самому місці 8 квітня 1944 року, коли Київ уже півроку як був звільнений від фашистських загарбників, розігралася кривава трагедія — у результаті раптового бомбардування на станції Дарниця загинуло більше трьох тисяч осіб, у тому числі близько трьохсот залізничників та 43 польських зенітники. Про цю трагедію мало хто знає. У минулі часи про неї замовчували…Горіла вся станція. За історичними свідченнями очевидців, кілька солдатів, рятуючись від бомб, поповзли через дорогу на Бориспіль (тепер Харківське шосе) до Дарницького кладовища.
Тут на кладовищі поховані 533 воїни Червоної Армії, загиблих в 1941—1944 р. Тут же поховані 43 польських зенітники, загиблих у квітні 1944 р. під час оборони Дарницького залізничного вузла від німецького нальоту.
Хай завжди панує мир на нашій дарницькій землі. А слава про наших захисників буде передаватися з покоління в покоління.
Настоятель Свято-Ольгинської парафії отець Всеволод відслужив молебен.
По закінченню заходу, його учасники провели круглий стіл з нагоди відзначення Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів у Публічній бібліотеці сімейного читання №160.
Цей день став джерелом роздумів до Дня пам’яті та примирення, пам’яті про ті численні шрами в історії нашої величної України.