11 КВІТНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ В’ЯЗНІВ НАЦИСТСЬКИХ КОНЦТАБОРІВ

17

Пам’ятна дата, що відзначається в цей день, встановлена на згадку про антигітлерівське повстання, яке спалахнуло 11 квітня 1945 року в найбільшому нацистському концентраційному таборі в Бухенвальді. Вона символізує визволення з фашистського рабства, а також глибоку скорботу за всіма закатованими нацистами в’язнями. Саме тому в цей день учасники нашого проекту – активісти ГО ЖЦ «Надія» та Дарницького осередку Київського відділення УСВЖН разом з представниками місцевої влади – керівником апарату Дарницької районної в місті Києві держадміністрації Миколою Калашником та начальником відділу внутрішньої політики ДРДА Наталею Колядою вирушили пам’ятними місцями Другої світової, що розташовані на території Дарниці.

Спочатку поклали квіти до монумента «Закатованим у Дарницькому концтаборі», який споруджено на місці колишнього концтабору в Дарницькому лісі. Через нелюдські умови примусового утримання в роки нацистської окупації тут загинуло понад 70 тисяч військовополонених. Настоятель Свято-Ольгинської парафії – отець Всеволод, сам дитина війни, відправив молебень за загиблими. Разом з ветеранами пам’ять жертв нацизму вшанували молоді люди з Національного корпусу. Після цього учасники заходу відвідали меморіал на території Дарницького цвинтаря. Тут схилили голови і поклали квіти до могил радянських воїнів та зенітників Війська Польського, які загинули 8 квітня 1944 року внаслідок жахливого бомбардування Дарницького залізничного вузла.

Завершилася пам’ятна акція в Публічній бібліотеці сімейного читання № 160, де керівник апарату ДРДА М. Калашник вручив учасникам проекту Подяки Дарницької районної в місті Києві адміністрації. Насамкінець переглянули документальну стрічку «Друга світова війна в кольорі» виробництва Великобританії.

Людмила Слєсарєва,
керівник проектів ГО ЖЦ “НАДІЯ”
(фото автора)