НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ “БУТИ ЛЮДИНОЮ”

2

11 квітня члени нашої організації були присутні на хвилюючій події – урочистому нагородженні переможців Міжнародного конкурсу документального оповідання “Бути людиною”-2018.

Тема цього літературного змагання – прояви людяності в нелюдських умовах Другої світової війни. На суд авторитетного журі були представлені автентичні історії, викладені у формі коротких розповідей про реальних людей і реальні події, що мали місце в епоху двох тоталітаризмів: націонал-соціалізму та сталінізму. Конкурс був ініційований німецьким фондом „Пам’ять, відповідальність і майбутнє” в рамках програми „Місце зустрічі: діалог”. Він проводився уже вдруге. На нього надійшло понад 300 оповідань від авторів широкого вікового діапазону – від 12 до 94 років! Можна сказати, що кожен з них зробив свій маленький, але дорогоцінний внесок у скарбничку людяності і доброти, поділившись невигаданою історією, яку пережив він сам або хтось з його близьких.

Варто згадати, що в першому конкурсі „Бути людиною” брала участь також голова правління нашої організації – пані Надія Слєсарєва, а її оповідання „WALTER KÜCK. Он был человеком” увійшло в збірку конкурсних робіт, опубліковану видавництвом «Фенікс» (Київ, 2016). Сподіваємося, що невдовзі з’явиться нове видання з творами учасників нинішнього літературного змагання.

Людмила Слєсарєва,
керівник проектів ГО ЖЦ “НАДІЯ”
(фото автора)