КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ, ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖКИ «РАПОРТ ВІТОЛЬДА»

48

02.06.2018 р. представники нашої організації побували на презентації книжки Вітольда Пілецького «Рапорт Вітольда», український переклад якої вийшов друком у видавництві “Ярославів Вал”.

Польського офіцера, ротмістра Вітольда Пілецького, можна було б назвати людиною-легендою… Якби те, що з ним відбувалося, не було дійсністю!

Герой польсько-більшовицької війни 1920 року, він після початку Другої світової, в 1940 р., добровільно потрапляє до концтабору Аушвіц, аби організувати там розгалужену підпільну військову організацію. Водночас потаємно передає до Варшави і далі, на Захід, звіти про те, що відбувається на «фабриці смерті». Після втечі в 1943 р. з Аушвіц продовжує боротьбу з нацистами, а в 1944 році стає одним з командирів Варшавського повстання.

Після завершення Другої світової, замість того, щоб отримати звання героя і найвищі державні відзнаки за свою неймовірну мужність, Вітольд Пілецький був у 1947 р. кинутий спецслужбами ПНР до в’язниці у Варшаві. 25 травня 1948 року помирає від пострілу в потилицю, як мільйони жертв комуністичного режиму.

Однією з найулюбленіших книг Вітольда Пілецького був трактат Фоми Кемпійського «Про наслідування Христа», який він перед смертю заповів читати своїм дітям та дружині, щоб вони мали сили жити далі.

Книга «Рапорт Вітольда» опублікована нині трьома мовами: польською, українською та англійською. Це документальна розповідь, мемуари в’язня концтабору Аушвіц, які є цінним свідоцтвом пережитого на одній з найстрашніших нацистських «фабрик смерті».

У презентації, яку модерував директор видавництва “Ярославів Вал” Михайло Слабошпицький, взяли участь Посол Республіки Польща Ян Пєкло, представниця Фундації “Gdzie” Малгожата Купішевська, екс-посол України в Польщі Дмитро Павличко, дипломат і письменник Юрій Щербак, професор Університету кардинала Стефана Вишинського Вєслав Висоцький, радник Посла РП Емілія Ясюк, директор інституту “ТКУМА” (м. Дніпро) Ігор Щупак.

Людмила Слєсарєва,
керівник проектів ГО ЖЦ “НАДІЯ”
(фото автора)