УРОЧИСТЕ ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

14
УРОЧИСТЕ ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

20.05.2018 року, в День пам’яті жертв політичних репресій, члени ГО ЖЦ «НАДІЯ» в складі представництва Дарницької районної державної адміністрації вирушили до Національного історико-меморіального заповідника „Биківнянські могили”, щоб разом з родичами загиблих, представниками численних громадських організацій, членами уряду та парламенту схилити голови над пам’яттю сотень тисяч невинно убієнних у роки Великого терору.

Президент України Петро Порошенко, наголошуючи в своїй промові на незбагненно великих масштабах політичних репресій 37-38 років, зазначив: – В Україні цей злочин став логічним продовженням Голодомору. Голодом вбивали українських селян, чекістсько-енкаведешними кулями – політичну, культурну, релігійну, наукову еліту України… Биківня, ця земля, – мовчазний свідок Великого терору.

У Биківнянському лісі знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут навесні 1937 року було створено об’єкт спеціального призначення НКВС, де наприкінці 30-х – на початку 40-х років відбувалися масові захоронення людей, розстріляних у підвалах НКВС. За даними науковців, у Биківнянському лісі поховано близько 100 тисяч осіб, репресованих комуністичною владою.

Нині вже встановлено імена понад 19 тис. загиблих. Серед невинно убієнних громадян України є також батько голови правління нашої організації – Н. І. Слєсарєвої – Іван Вікторовський, якого було розстріляно за вироком „трійки” 17 вересня 1937 року. Всього в Україні в 1937–1938 роках сталінським режимом було засуджено 197 617 осіб, з яких 122 237 – страчено.

Левову частку цих вироків виносили „трійки” НКВС. Пам’ять про ці жертви нагадує нам про те, яку ціну заплатило наше суспільство за утвердження таких цінностей, як свобода, незалежність, право на життя і людську гідність, які й сьогодні продовжує відстоювати Україна.

Члени нашої організації щиро вдячні керівництву ДРДА за прекрасну організацію доїзду і участі у відзначенні цієї пам’ятної дати.

Людмила Слєсарєва,
керівник проектів ГО ЖЦ “НАДІЯ”
(фото автора)