ЕКОТУР «ПРИРОДНІ ЧУДЕСА ПОДНІПРОВ’Я»

16
ЕКОТУР «ПРИРОДНІ ЧУДЕСА ПОДНІПРОВ’Я»

Чи знаєте ви, що у коней також бувають свої готелі? Що елітних скакунів розводять не тільки за кордоном, але й неподалік від української столиці? Що смачні козині сири виготовляють не лише в заморських країнах, але й зовсім поруч з нами? В усьому цьому безпосередньо пересвідчились учасники екотуру «Природні чудеса Подніпров’я», в який вирушили 26.04.2018 р. рано вранці, а повернулись пізно ввечері. У той день встигли помилуватись вишуканою граціозністю елітних скакунів, уявити себе вправним вершниками, які гарцюють під дахом суперсучасного кінно-спортивного комплексу і поласувати парним козиним молоком… А ще – збагатитись духовно. Умовно цю подорож можна поділити на три частини, кожній з яких ми вирішили присвятити окремий фотоальбом.

Зупинка 1: село Пархомівка з грандіозним храмом Покрова Пресвятої Богородиці, на зовнішніх стінах якого можна побачити мозаїки всесвітньо відомого художника Миколи Реріха. «Вже задля одного цього варто було відправитися в подорож», – зауважила одна з учасниць еко-туру.

Зупинка 2: Жашківський кінно-спортивний комплекс на Черкащині. Гарно доглянуті коні шляхетних порід, просторі сучасні манежі для змагань і тренувань, школа верхової їзди та море позитиву від спілкування з дивовижними тваринами.

Зупинка 3: село Галайки, сімейна ферма «Бабині кози». Ви вже уявили працьовиту стареньку бабусю, яка невтомно випасає кіз? Зовсім ні. Тут господарює молоде енергійне подружжя – Анна і Олександр. Просто прізвище Олександра, засновника фірми, – Бабін. Якою ж мала б бути назва? І все у них тут продумано, автоматизовано, по-сучасному. Науковий підхід і постійне вдосконалення. Екскурсії фермою проводить чарівна Анна. А під час них і з кізоньками поспілкуватись – пригостити їх можна, і молочка парного скуштувати, і навіть подоїти спробувати! Ну, а дегустація м’яких і твердих козячих сирів – це окрема насолода…

Ось такий насичений, пізнавальний та ще й смачний екотур у нас вийшов. Його було організовано в рамках проекту ГО ЖЦ «Надія» за програмою «Місце зустрічі – діалог» при підтримці німецького фонду «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» (EVZ).

Людмила Слєсарєва,
керівник проектів ГО ЖЦ “НАДІЯ”
(фото автора)