День визволення України від фашистських загарбників

13

28 жовтня цього року виповнюється 75 років від дня вигнання нацистських окупантів із України.

В цей день було покладено край пануванню фашистських окупантів на території України.
Мільйони наших співвітчизників у жорстокому вирі бурхливих подій Другої світової війни, у дні лихоліття, плачу, скорботи відвойовали мир.

У ході вигнання нацистських окупантів з України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн осіб, протягом січня 1943 — жовтня 1944 було проведено низку наступальних операцій які завершилися повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття.

За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два з половиною мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

У серці кожного з нас жива пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні.

Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів.

Цей день назавжди залишиться в нашій пам’яті, як символ героїчного минулого!

День визволення України від нацистських загарбників — свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

Цього року Україна вшановуватиме 75-ту річницю вигнання нацистських окупантів із України – саме такий термін пропонує використовувати Інститут національної пам’яті.

В українських школах будуть проведені патріотичні заходи та лекції щодо вшанування пам’яті загиблих під час Другої світової війни.

Відзначать цей день і за кордоном: дипломатичні установи України проведуть відповідні заходи за участю представників української громадськості.

Також, традиційно у цей день вшановують українських ветеранів.