Діалог поколінь не припиняється

347
Діалог поколінь не припиняється
Діалог поколінь не припиняється

22 червня 2017 р. Надежда Слесарева – голова правління ГО Жіночий центр “Надія”, зустрілася з студентами та викладачами Гумбольдтського університету з Берліна.

Молоді історики цікавляться минулим України і особливо – темою політичних репресій в колишньому СРСР, які в далекому 1937 році в числі мільйонів інших родин пережила також сім’я малолітньої Надійки Вікторовської. З інтересом вислухали студенти з Берліна й розповідь Надії Іванівни про те, як на долі родини позначилася Друга світова війна.

Знаменно, що зустріч відбувалася в Публічній бібліотеці сімейного читання 160 Дарницького району міста Києва, де зазвичай ГО Жіночий центр «Надія» організовує заходи з циклу «Діти двох воєн».

Завідуюча бібліотекою – Тетяна Мирославівна Стасюк провела для німецьких гостей коротеньку екскурсію по бібліотеці і розповіла про наші заходи в рамках програми «Місце зустрічі – діалог», що відбуваються за підтримки Німецького фонду EVZ. Перед тим студенти-історики з Берліна відвідали такі місця пам’яті та скорботи, як Меморіальний заповідник “Биківнянські могили” і Бабин Яр.

Юнаки та дівчата не тільки слухали, але й ставили свої запитання, ділилися роздумами. Це спілкування не було б таким ефективним і змістовним, якби не допомога високопрофесійного перекладача Ljuba Danylenko.

Студенти та викладачі Гумбольдтського університету з великим інтересом оглянули книги спогадів «Пам’ять заради майбутнього», редактором-упорядником яких є пані Надія і з якими можна ознайомитися також на сайті ПАМ’ЯТЬ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО