День святого Валентина набув неабиякої популярності в Україні. І навіть вік не є перепоною для того, щоб згадати про найбільш романтичні почуття, які здатна переживати людина. Свято закоханих – це не лише можливість зробити приємний подарунок своїй другій половинці, але й привід для того, щоб поспілкуватися із світом прекрасного.
От і учасники проекту, який ГО Жіночий центр «Надія» веде в рамках програми “Місце зустрічі: діалог” за підтримки німецького фонду «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» (EVZ Foundation), завітали 14 лютого до Музею історії Києва, де відкрилася унікальна виставка – «50 відтінків Віктора Зарецького».
Автора представлених тут картин – людину складної особистої і творчої долі – нерідко називають «українським Клімтом». Адже так само, як і в австрійського засновника модернізму, в живописі Віктора Зарецького образ жінки і тема кохання є провідними. В епоху заборон, конформізму і тотального партійного контролю над мистецтвом талановитий художник пройшов непростий шлях від соцреалізму до імпресіонізму та модернізму.
Познайомившись з унікальною приватною колекцією робіт Віктора Зарецького, учасники проекту продовжили спілкування з мистецтвом в одному із затишних кафе в центрі Києва. Паралелі між творчістю українського та австрійського Клімтів проводили також за святковим столом, з цікавістю переглядаючи репродукції знаменитої картини «Поцілунок», портретів «золотої Аделі» та інших героїнь Густава Клімта, читаючи вірші про кохання, згадуючи епізоди з власного життя. Це був день яскравих вражень і приємного спілкування.
Людмила Слєсарєва,
керівник проектів ГО ЖЦ “НАДІЯ”
(фото автора)